Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

PIKNIK STRAŻACKI W ANTONIÓWCE

Utworzono dnia 14.07.2022

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce, Samorządowy Ośrodk Kultury w Komarowie-Osadzie oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Komarowie-Osadzie serdecznie zapraszają do udziału w Pikniku Strażackim.

czytaj dalej na temat: PIKNIK STRAŻACKI W ANTONIÓWCE

Noc Świętojańska

Utworzono dnia 28.06.2022

Grupa uczestników Nocy Świętojańskiej, rzucają uwite kolorowe wianki

Tradycje związane z Nocą Świętojańską należą do jednych z najciekawszych i najstarszych obrzędów sięgających głęboko w obyczaje słowiańskie. To święto jedności, połączenia miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Noc świętojańska w gminie Komarów-Osada miała charakter integracyjny. Świetna zabawa, dobra muzyka, płonące ognisko sprawiły, że wydarzeniu towarzyszyła radosna atmosfera. Uczestnicy chętnie uczestniczyli w organizowanych konkursach i zabawach. Seniorzy zaprosili swoje wnuczki i wnuków do „Belgijki” a wnukowie - do „Skrzypka”. Aby nawiązać do tradycji nocy świętojańskiej przeprowadzono konkurs wicia wianków. Komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska, Pani Alicja Wysłocka, Pan Andrzej Sendecki i Pan Roman Malinowski stanęła przed wyzwaniem. Bogactwo kolorów, kwiatów, pomysłowości sprawiło, że wianki były niezwykle oryginalne. Po długich naradach, burzliwych dyskusjach, zdecydowano nagrodzić wszystkich autorów wianków świętojańskich. W tę magiczną noc nie mogło zabraknąć poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Ileż już osób szukało go w tę noc świętojańską, aby spełnić swoje najskrytsze marzenia. Czy naprawdę można go znaleźć? U nas się udało. Mamy nadzieję, że marzenia znalazczyni będą się spełniały. „Noc świętojańską” zakończyła zabawa taneczna, trwająca do późnych godzin nocnych.

Organizatorami spotkania byli:

- Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze,

- Grupa „Senior z wigorem”,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie,

- Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

- Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku.

 

Spotkanie integracyjne „Spotkanie z tradycją - Noc świętojańska” zorganizowana została

w ramach projektu „Komarowska Przestrzeń Seniora” dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”.

czytaj dalej na temat: Noc Świętojańska

Piknik strażacki i warsztaty historyczne

Utworzono dnia 28.07.2022

Piknik strażacki i warsztaty historyczne w Antoniówce, plac przy OSP, grupa historyczna Agafii, palenisko, przy min kobieta, piecze na blaszcze podpłomyki , uczestnicy warsztaów  dzieci i rodzice

W niedzielne popołudnie 24 lipca w Antoniówce odbył się Piknik Strażacki i Warsztaty historyczne: "Od pradziejów do dziś", które najmłodszym uczestnikom pozwoliły przenieść się w czasie. Piknik rozpoczął Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniówce Michał Niedźwiedź, który powitał wszystkich uczestników pikniku i warsztatów oraz zachęcił do wspólnej, radosnej zabawy.

W trakcie warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez „Pracownię Agafii” dzieci mogły samodzielnie przygotować podpłomyki, podpatrzeć, jak to kiedyś gotowano nad ogniskiem oraz popróbować potraw średniowiecznych, m.in. pieczeni z glinianego garnka, przygotowanych przez prowadzących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „O wojownikach i myśliwych w pradziejach”. Tutaj można było sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku i rzucania oszczepem, przejść szkolenie z władania białą bronią. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w   zabawach i grach z zamierzchłej przeszłości.

Gospodarze pikniku wraz z zaproszoną jednostką OSP z Komarowa-Osady zaprezentowali specjalistyczny sprzęt strażacki, który wykorzystali w pokazie ratowania poszkodowanego w wypadku samochodowym. Komentatorem był  Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie Józef Pawliszak, który relacjonował każdy etap akcji ratowniczej, opisywał sprzęt, jakiego druhowie używali w czasie działań. Były mini zawody pożarnicze dla dzieci i dorosłych, było przeciąganie węża. Chętni mogli zapoznać się z „uzbrojeniem” samochodu ratowniczo-gaśniczego. Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami, były również dmuchańce. CIS przygotował kawiarenkę, gdzie można było wypić kawę i zjeść coś słodkiego. Panie z KGW Antoniówka upiekły pyszne ciasto. Każdy kto przybył w tym dniu na plac przy świetlicy w Antoniówce mógł poczęstować się strażacką grochówką przygotowaną przez druhów i przepyszną  kiełbaską z grilla. Na zakończenie Pikniku Strażackiego wystąpiła Gwiazda wieczoru Szymon PAW. Jego występ zgromadził przy scenie uczestników pikniku, którzy w rytmie muzyki ruszyli do tańca.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pod nazwą „ Tropem przeszłości Gminy Komarów-Osada” dofinansowanego przez Narodowy Instytut  Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którego realizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce.

Organizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Komarowie-Osadzie

Partnerzy:

OSP Komarów-Osada

czytaj dalej na temat: Piknik strażacki i warsztaty historyczne

Quizz

Utworzono dnia 04.05.2022

Zapraszam do zabawy. Wystarczy wejść w zakładkę Gry i zabawy.

czytaj dalej na temat: Quizz

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 57

W tym miesiącu: 34

W poprzednim miesiącu: 265

Wszystkich: 6792

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 16.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Ostatnia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar