Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Mistrz Głośnego Czytania 2024"

Utworzono dnia 14.05.2024

W ramach tygodnia bibliotek,  który  trwa  od 8 do 15 maja  w tej edycji pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Głośnego Czytania 2024 r.” a oto mistrzowie: Julia, Eliza, Jakub i Szymon.

Laureaci konkursu czytelniczego, pomieszczenie biblioteki, w tle książki

 

czytaj dalej na temat: "Mistrz Głośnego Czytania 2024"

„Nadszedł cudowny maj”

Utworzono dnia 06.05.2024

Obchody 3 Maja, rynek komarowski, scena na niej dziewczynki w biało czerownych strojach, trzymają flagi narodowe

3 Maja to piękne, radosne święto, wyraz dumy z dokonań naszych przodków. W tym dniu przed Urzędem Gminy w Komarowie-Osadzie zebrały się  poczty sztandarowe, delegacje władz gminy oraz mieszkańcy, skąd w asyście Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Ryszarda Gryciaka przeszły do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach upamiętniających poległych za Ojczyznę. Dalsza część uroczystości odbyła się na Rynku Komarowskim. Zebranych na uroczystości powitał Pan Stanisław Siek – Sekretarz Gminy. W swoim przemówieniu podkreślił wielką wartość wolnej i niepodległej Ojczyzny w życiu każdego człowieka. Zwrócił uwagę, że za wolnością Ojczyzny stoją odpowiedzialni obywatele, zgodnie troszczący się o dobro wspólne i to od nich zależą losy Polski i przyszłych pokoleń.

W radosny, majowy nastrój wszystkich przybyłych na uroczystość wprowadził montaż słowno-muzyczny „Nadszedł cudowny maj” przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Bil,  Lidii Boguszewskiej-Więcek, Eweliny Janczak, Renaty Koper, Beaty Zarębskiej-Jachymek. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu. Następnie wysłuchaliśmy koncertu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Zaprezentowany różnorodny repertuar zachwycił obecnych i pozostawił w pamięci niezapomniane wrażenie.

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Antoniówce, Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniówce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Janówce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczyźnie,  Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniatyczach, partii politycznej Polskiego Stronnictwa Ludowego Koło Gminne w Komarowie-Osadzie.

Dopełnieniem uroczystości był rajd rowerowy, który wyruszył z komarowskiego Rynku. W aurze pięknego, majowego popołudnia uczestnicy rajdu pokonali 10 kilometrów. Trasa rajdu prowadziła malowniczymi drogami gminnymi, pokazując urokliwe krajobrazy i zakątki naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękujemy sołtysowi miejscowości Wolica Brzozowa-Kolonia Panu Grzegorzowi Bilewiczowi za przygotowanie ogniska.

 

Organizatorzy:

Rada Gminy, Wójt Gminy Komarów-Osada,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

czytaj dalej na temat: „Nadszedł cudowny maj”

Wiosenny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 25.04.2024

dziewczynki, uczestniczki konkursu recytatorskieg

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski, którego mottem były słowa wiersza Marii Konopnickiej „Już przybyła wiosna miła, już słoneczko świeci”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji oraz motywowanie do występów publicznych i promowanie talentów uczniów.

W konkursie wzięło udział 42 uczestników reprezentujących Przedszkole Samorządowe w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, Szkołę Podstawową w Komarowie-Osadzie, Szkołę Podstawową w Antoniówce. Recytatorzy występowali w pięciu kategoriach wiekowych: kategoria I - do 7 lat, kategoria II od 8 do 9 lat, kategoria III od10 do11 lat, kategoria IV od12 do14 lat i kategoria V-15 lat i starsi. 

czytaj dalej na temat: Wiosenny Konkurs Recytatorski

Kreatywne zajęcia w Domu Kultury

Utworzono dnia 20.04.2024

Dzieci na zajęciach plastycznych w Domu Kultury.

W Samorządowym Ośrodku Kultury prowadzone są między innymi pozalekcyjne zajęcia  dla młodzieży szkolnej z terenu Gminy Komarów-Osada, które odbywają się w każdy czwartek o godzinie 17.00. Zajęcia są dodatkową formą edukacji na płaszczyźnie rozwoju manualno-plastycznego. Celem zajęć  jest  wychowanie przez sztukę, edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz pobudzanie zainteresowań.

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki plastyczne, grają w rozwojowe gry manualne, wymagające wyobraźni, uczą się kreatywności, tworząc na przykład modę papierową czy własnoręczne okolicznościowe ozdoby, ćwiczą sploty makramy, wszystko stosownie do możliwości wiekowych. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie, zapewniamy podstawowe materiały do pracy.

Aktualnie grupa liczy 12 osób w wieku 10-15 lat. Zachęcamy młodzież szkolną do udziału w zajęciach.

Zapraszamy również młodzież powyżej 15 lat, której dedykujemy podobną formę zajęć w czasie wolnym. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony uczestników.

Chętnych prosimy o zapisy w Domu Kultury, a więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 846388659 lub osobiście w godzinach pracy SOK.

W galerii zamieszczamy kilkanaście zdjęć z naszych spotkań.

 

czytaj dalej na temat: Kreatywne zajęcia w Domu Kultury

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 183

W poprzednim miesiącu: 408

Wszystkich: 14314

Nasza Placówka

 

Poniedziałek

10.00-18.00

Wtorek

7.30- 16.00

Środa

7.30- 16.00

Czwartek

7.30- 16.00

Piątek

7.30- 16.00

Pierwsza 

sobota miesiąca

 

8.00-14.00

Trzecia 

sobota miesiąca

 

14.00-20.00

Bannery boczne

 

 

 

Zegar