Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Senior z wigorem"- warsztaty

Utworzono dnia 13.12.2023

Stroik bożonarodzeniowy, świeca, gałazki świerku.

W miniony poniedziałek grupa „Senior z wigorem” wzięła udział w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez Panią Justynę Kwikę. Podczas warsztatów powstały pełne pomysłów stroiki bożonarodzeniowe, które dzięki bardzo dobrze przekazywanym przez Panią Justynę poradom okazały się całkiem łatwe do wykonania. Powstałe podczas warsztatów efektowne stroiki będą pięknie zdobić domy i cieszyć oko przez całe święta. Warsztaty były też okazja do wspomnień o zwyczajach pielęgnowanych w rodzinach i serwowanych na świątecznych stołach potrawach. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytaj dalej na temat: "Senior z wigorem"- warsztaty

Piękny Jubileusz 20-lecia Klubu Seniora „Legenda”

Utworzono dnia 24.11.2023

Świetlica wiejska, grupa seniorów, stoją w półokręgu po lewej stronie mężczyzna gra na harminii

Pełni energii, zaangażowani w życie kulturalne, zawsze gotowi do działania, dbający o rozwój i integrację lokalnej społeczności – tacy są seniorzy, którzy od 20 lat prężnie działają w Klubie Seniora „Legenda” przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie.

Z okazji tak pięknego jubileuszu, 20-lecia działalności, została zorganizowana wyjątkowa uroczystość, podczas której przewodnicząca Pani Janina Bajwoluk i Pan Piotr Grząśko, ciepło powitali zebranych gości
i przedstawili rys historyczny. W imieniu członków Klubu Seniora „Legenda, skierowali słowa podziękowania do Pani Wiesławy Sieńkowskiej Wójta Gminy za otwarte serce, wsparcie i życzliwość. Pani Wójt w swoim wystąpieniu wyraziła wdzięczność członkom Klubu za dwudziestoletnią działalność na rzecz społeczności gminy, za krzewienie kultury i wzajemny szacunek, podkreśliła również jak ważne są relacje międzypokoleniowe i dbałość o zdrowie. Dziękowała instruktorom, którzy bezpośrednio pracują z „Legendą” za owocną pracę z naszymi Seniorami. Bukiet barwnych życzeń, na ręce Pani Janiny Bajwoluk złożyli:
Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Siek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Pałczyński, Wiceprzewodniczący Pan Edward Schab, Dyrektorzy, Przewodniczące KGW i Przyjaciele Klubu. Wszyscy byliśmy wzruszeni i pełni radości z przeżywanego święta. Był to czas na podsumowanie działalności oraz obejrzenie fotorelacji utalentowanych Seniorów. Prezentacja zdjęć była przygotowana
w formie pokazu slajdów z komentarzem. Bogaty program uroczystości uświetniły występy muzyczne prezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, który przygotowała Pani Lidia Więcek. Swoje umiejętności zaprezentowali sami Jubilaci – gospodarze uroczystości, którzy dedykowali skoczne piosenki wszystkim zebranym na uroczystości i wyśpiewali nam swoją radość z przeżywanego święta. Niespodzianką wydarzenia był piękny pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez „Szkołę Tańca Pana Ernesta Jelenia”. Tańczące pary wprowadziły wszystkich w zachwyt i zadziwienie.

czytaj dalej na temat: Piękny Jubileusz 20-lecia Klubu Seniora „Legenda”

Radość z Niepodległości

Utworzono dnia 14.11.2023

Uczestnicy spaceru niepodległościowego, kobiety, mężczyźni, dzieci z flagami

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to dzień wielkiej radości i dumy z odrodzenia państwa polskiego.W tym dniu, przed Urzędem Gminy w Komarowie-Osadzie, zebrały się  poczty sztandarowe, delegacje władz gminy i mieszkańcy, skąd w asyście Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Ryszarda Gryciaka przeszły do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci.

czytaj dalej na temat: Radość z Niepodległości

Uwaga!!!

Utworzono dnia 10.11.2023

Zmiana godziny „Spaceru Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”.

Zapraszamy na godzinę 15.00.

czytaj dalej na temat: Uwaga!!!

ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ PUPIL”

Utworzono dnia 25.10.2023

Praca plastyczna konkurs ,,Mój pupil".

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach. Został on ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Przypominają nam o tym obchodzone dni:
- 4 października Światowy Dzień Ochrony Zwierząt;

- 4-11 października – Tydzień Zwierząt.

Konkurs zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Świetlicę Wiejską w Ruszczyźnie w ramach akcji: PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT cieszył się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac z różnych miejscowości z terenu gminy. Uczestnicy mogli pochwalić się swoimi zwierzątkami, którymi na co dzień opiekują się w swoich domach i z którymi spędzają czas. Wszyscy wykazali się ogromną inwencją twórczą. Prace plastyczne wykonane były z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych, prezentując barwne portrety ukochanych zwierzaków. Wszystkie zdjęcia przesłane na konkurs były rewelacyjne. Autorzy zdjęć swoich pupili pokazali w bardzo ciekawych, niekiedy zabawnych sytuacjach. Portrety i zdjęcia przedstawiały psy, koty, rybki oraz inne ulubione zwierzątka.
Komisja oceniająca prace stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem. Nie było tak łatwo rozstrzygnąć konkurs, w którym głównymi bohaterami są nasi  ulubieńcy, nasi PUPILE – nasze zwierzaki. 
czytaj dalej na temat: ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ PUPIL”

Warsztaty EkoApteka-moc ziół

Utworzono dnia 08.09.2023

 

 

WARSZTATY „EKOAPTEKA – MOC ZIÓL”

Warsztaty „EkoApteka- moc ziół ” zostały zorganizowane w ramach cyklu warsztatów ekologicznych 5XEKO. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie zioła można bezpiecznie zbierać, a jakie lepiej omijać, Omówione zostały zasady zbioru ziół, ich suszenia i przechowywania, aby jak najdłużej zachowały lecznice właściwości. Ponadto prowadzący mówił, dlaczego zioła mogą wspierać nasze funkcjonowanie i jak wykorzystywać je, by wspierać zdrowie. W tej części uczestnicy dowiedzieli się m.in., że:- zioła można je przedawkować (np. napar z pokrzywy można pić maksymalnie przez 4 tygodnie, następnie należy wykonać 6-8 tygodniową przerwę, po czym można powrócić do picia), - o stosowanych preparatach ziołowych należy informować lekarza, zioła mogą zmienić działanie leków. Podczas warsztatów był czas na swobodną rozmowę i odpowiedzi na nurtujące pytania. A pytań było dużo i zdominowały one warsztaty. Podczas praktycznej część uczestnicy mieli uczyć się rozpoznawać rośliny w środowisku naturalnym. Niestety opady deszczu uniemożliwiły wyjście na spacer. Rozpoznawanie ziół odbyło się w pomieszczeniu. Wykorzystane w tym celu zostały zioła przywiezione przez prowadzącego oraz zdjęcia, które prowadzący wykonał do tworzonej przez siebie publikacji o 180 ziołach i ich zastosowaniu. Warsztaty odbyły się w bardzo miłej atmosferze.

 

Warsztaty „EkoApteka-moc ziół” zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze.

czytaj dalej na temat: Warsztaty EkoApteka-moc ziół

„EKODOM CZYSTY I ZDROWY” I „EKOKOSMETYKI – W ZGODZIE Z NATURĄ”

Utworzono dnia 25.10.2023

WARSZTATY

EKODOM CZYSTY I ZDROWY” I „EKOKOSMETYKI – W ZGODZIE Z NATURĄ”,

W miłej i radosnej atmosferze przebiegały warsztaty, które odbyły się 21 października w Samorządowym Ośrodku Kultury i zakończyły cykl warsztatów ekologicznych „5 x Eko”. Warsztaty adresowane były do mieszkańców gminy Komarów-Osada. Prowadzącą była Pani Agata Kwaśna-Nowak – farmaceutka z kilkuletnim stażem i absolwentka Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnej.

czytaj dalej na temat: „EKODOM CZYSTY I ZDROWY” I „EKOKOSMETYKI – W ZGODZIE Z NATURĄ”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZŁOWIEK PRZYJACIELEM PRZYRODY"

Utworzono dnia 23.10.2023

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

„CZŁOWIEK PRZYJACIELEM PRZYRODY”

Znamy już zwycięzców konkursu ekologicznego „Człowiek przyjacielem przyrody” zorganizowanego  przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze w ramach projektu  „Ekozorientowani” współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  

czytaj dalej na temat: WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZŁOWIEK PRZYJACIELEM PRZYRODY"

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 103

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 447

Wszystkich: 12712

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 19.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar