Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie w Wolicy Śniatyckiej

Utworzono dnia 22.03.2024

Świetlica wiejska , spotkanie uczestników projektu utworzenia Izby Rolniczej w Wolicy Śniatyckiej

W pierwszy dzień wiosny w świetlicy wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej odbyło się spotkanie promujące utworzenie Izby Rolnika w Wolicy Śniatyckiej w ramach projektu pn. “Utworzenie Izby Pamięci na terenie Gminy Komarów-Osada” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów “Izby Pamięci”.

Przybyłe na spotkanie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce przyniosły ze sobą wiosnę w postaci własnoręcznie wykonanych kolorowych kapeluszy sprawiając niespodziankę i wiele radości obecnym na sali.

Spotkanie otworzyła Wójt Gminy Komarów-Osada pani Wiesława Sieńkowska, w ciepłych słowach przywitała przybyłych gości i przedstawiła zespół projektowy. Założenia projektu przedstawiła pani Dorota Mazur – Prezes Stowarzyszenia w Dobrej Wierze. Obecne na spotkaniu panie z KGW z Wolicy Śniatyckiej podzieliły się wspomnieniami jakie wywołały w nich prezentowane przedmioty, które były wykorzystywane dawniej w gospodarstwach domowych. Zebrani z zaciekawieniem wysłuchali opowiadanych historii, które na chwilę przeniosły nas w przeszłość. Podczas spotkania odbyły się warsztaty wyrabiania palm wielkanocnych. Uczestnicy z zapałem przystąpili do ich wicia. Każda była niepowtarzalna i wyjątkowa. Wszyscy przybyli goście bardzo dobrze spędzili ze sobą czas. Dziękujemy Paniom z KGW w Wolicy Śniatyckiej  i w Antoniówce, OSP, Warsztatowi Terapii Zajęciowej z siedzibą w Wolicy Brzozowej oraz Stowarzyszeniu W Dobrej Wierze za pomoc w organizacji spotkania.

czytaj dalej na temat: Spotkanie w Wolicy Śniatyckiej

Wielkanocne warsztaty z Justyną

Utworzono dnia 14.03.2024

 

Sala w SOK, grupa uczestników warsztatów, trzymają w rękach stroiki

W minioną środę grupa „Senior z wigorem” w ramach cotygodniowego „Treningu pamięci” wzięła udział w warsztatach wielkanocnych prowadzonych przez Panią Justynę Kwikę. Uczestnicy ozdabiali cekinami styropianowe jajka, a następnie wykonali piękne stroiki wielkanocne. Każdy stroik był wyjątkowy, bo wykonany indywidualnie według własnego pomysłu. Warsztaty były doskonałą okazją do integracji, umacniania więzi i tradycji wielkanocnych oraz wspomnień. Spotkanie przebiegało w miłej i niezwykle radosnej atmosferze a wspólna praca pozwoliła poczuć, że święta tuż, tuż...

Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas!

 

czytaj dalej na temat: Wielkanocne warsztaty z Justyną

Gminny Dzień Sołtysa

Utworzono dnia 15.03.2024

Gminny Dzień Sołtysa, SOK na scenie kobiety i mężczyźni, na dole przy scenie  młodzież ubrana w stroje ludowe.

 

12 marca był dniem wyjątkowym w naszej gminie. W Sali Samorządowego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Sołtysa”. Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska złożyła najszczersze podziękowania Sołtyskom i Sołtysom, którzy swoim poświęceniem sprawiają, że nasze społeczności stają się jeszcze lepszym miejscem do życia. Podkreśliła, że zaangażowanie, oddanie oraz serce włożone w pracę na rzecz społeczności są nieocenione i, że dzięki Sołtysom nasze miejscowości kwitną, a więzi społeczne są coraz mocniejsze. Dziękowała za każdą inicjatywę, za organizowanie wydarzeń, za troskę o rozwój lokalny, za bycie punktem oparcia dla sąsiadów. Powiedziała, że praca Sołtysów jest źródłem inspiracji dla wszystkich. Wyraziła wdzięczność za niezawodną służbę Sołtysów oraz, że są prawdziwymi stróżami naszych tradycji i wartości. Wasza rola to nie tylko obowiązki urzędowe, ale przede wszystkim pasja, oddanie i zaangażowanie, na którym nam wszystkim zależy. Cieszymy się, że możemy razem z Wami budować lepsze jutro dla nas wszystkich.

czytaj dalej na temat: Gminny Dzień Sołtysa

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 183

W poprzednim miesiącu: 408

Wszystkich: 14314

Nasza Placówka

 

Poniedziałek

10.00-18.00

Wtorek

7.30- 16.00

Środa

7.30- 16.00

Czwartek

7.30- 16.00

Piątek

7.30- 16.00

Pierwsza 

sobota miesiąca

 

8.00-14.00

Trzecia 

sobota miesiąca

 

14.00-20.00

Bannery boczne

 

 

 

Zegar