Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Komarów w malarstwie Krystyny Kopciowskiej

Utworzono dnia 12.07.2022

Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją- Krystyna Kopciowska, wnętrze Domu Kultury w tle obrazy na sztalugach, przy stoliku prowadząca spotknie i bohaterka spotkania, na stoliku bukiecik, stolik nakryty obrusem , na pierwszym planie widoczni są zaproszeni goście.

30 czerwca w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie z panią Krystyną Kopciowską, która związana jest z Komarowem przez najbliższą rodzinę, a jest właścicielką nieruchomości w Komarowie Dolnym. Pani Krystyna dołączyła do zacnego grona „Ludzi z Pasją”. Przez wiele lat zajmowała się tkaniną artystyczną, uczyła plastyki w jednej z zamojskich szkół a poza tym w swoim dorobku ma piękne anioły wykonane własnoręcznie z kolorowych tkanin. Spotkanie połączone było z wystawą obrazów naszej autorki, która z sentymentem maluje miejsca swojego dzieciństwa, gdzie mieszkali jej dziadkowie - Maria i Mieczysław Czesakowie. Malowniczy Komarów utrwalił się głęboko w pamięci i został przedstawiony na wielu obrazach, które prezentuje na wystawie w Domu Kultury do 30 sierpnia.

Artystka opowiadała o swojej wielkiej pasji związanej  z malarstwem, jak również z wieloletnią pracą nad tkaniną artystyczną, podzieliła się przeżyciami z rodzinnego Komarowa.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu pięknych obrazów, którą uświetnił występ gitarowy pana Marka Rycyka z Zamościa.

 

W spotkaniu uczestniczyli:

- Pani Wiesława Sieńkowska – Wójt Gminy Komarów-Osada

- Pani Iwona Pełypyszyn Dyrektor SOK

- Przedstawiciele Klubu Seniora „Legenda”

- Przewodniczące KGW z Gminy Komarów-Osada

- „Ludzie z Pasją” z poprzednich edycji.

- Rodzina, znajomi oraz przyjaciele Pani Krystyny.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu spotkania i obejrzenia wystawy w Domu Kultury.

 

czytaj dalej na temat: Komarów w malarstwie Krystyny Kopciowskiej

Kiliany

Utworzono dnia 28.06.2022

"Aktywne Wakacje"- gra terenowa

Utworzono dnia 12.07.2022

Okolice Kraczewa,drzewa, pola, pomiędzy asfaltowa droga, grupa uczestników gry terenowej , troje dzieci i trzech opiekunów

W niedzielne południe w miejscowości Kraczew odbyła się gra terenowa „Aktywne wakacje”. Na starcie stanęły drużyny, które chciały aktywnie i zdrowo spędzić czas.

Dla graczy zostały przygotowane dwie trasy „W bajkowej krainie” dla dzieci do lat 8 z opiekunem i „W krainie książki i filmu” dla dzieci starszych i dorosłych. Uczestnicy z mapami w ręku, wędrując po urokliwych zakątkach Kraczewa, mieli za zadanie m.in. ułożyć puzzle i odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi dana ilustracja, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć z jakiego filmu pochodzą sceny przedstawione na ilustracjach.

Po przejściu trasy i oczekiwaniu na pozostałe drużyny na uczestników gry czekały zabawy i konkursy m.in. skakanki, rzucanie krążkami do celu, gra w badmintona.

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • W kategorii „W bajkowej krainie” – „Różyczki” oraz „Bracia”
  • W kategorii „W krainie książki i filmu” – „Kobiety górą” oraz „Koniki polne”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Organizatorami gry terenowej „Aktywne Wakacje” byli:

Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze,

Samorządowy Ośrodek Kultury

Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Gra została zorganizowana w ramach projektu „Letnia Akademia Rozmaitości” realizowanego w programie „Wakacyjna AktywAKCJA” współfinansowanego przez PFR Fundacja

czytaj dalej na temat: "Aktywne Wakacje"- gra terenowa

Promocja gminy w Zwierzyńcu

Utworzono dnia 13.07.2022

Zwierzyniec, plac przy szkole, stoisko twórców ludowych,niebieski namiot, stolik na którym prezentowane jest rękodzieło z prawej strony namiotu ustawiona jest sztaluga a na niej zamieszczono obraz z lewej strony namiotu ustawion jest tablica z herbem Komarowa i napis Gmina Komarów-Osada

Podczas XXIII Dni Folkloru w Zwierzyńcu, wspaniale zaprezentowała się grupa amatorskiego ruchu artystycznego z Gminy Komarów-Osada , którą reprezentowały zespoły – Woliczanki i Klub Seniora „Legenda” oraz lokalni twórcy. Swoje prace prezentowali - pani Ewa Barczyńska – serwety i rękodzieło dekoracyjne i użytkowe, pani Urszula Pakuła – malarstwo i prace dekoratorskie, i pan Andrzej Sendecki - upominki zdobione sznurkiem i wypalane pamiątki na drewnie. Nasi twórcy jako jedyni z powiatu prezentowali twórczość artystyczną i zostali zauważeni przez organizatorów. Zespoły śpiewacze otrzymały pamiątkowe statuetki za udział w występach i wszyscy wrócili zadowoleni i pełni uśmiechu.

czytaj dalej na temat: Promocja gminy w Zwierzyńcu

Piknik czytelniczy "Z książką w tle"

Utworzono dnia 18.07.2017, 20:25

ZAŁĄCZNIKI:

								

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE STREFA 60+

Utworzono dnia 15.05.2017, 14:35

Karta zgłoszenia

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Regulamin

Utworzono dnia 02.01.2017, 08:40

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 57

W tym miesiącu: 34

W poprzednim miesiącu: 265

Wszystkich: 6792

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 16.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Ostatnia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar