Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WARSZTATY 5XEKO

Utworzono dnia 25.10.2023
Czcionka:

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jakie naturalne surowce mogą być wykorzystywane do wykonania środków czystości i kosmetyków i jak w prosty sposób w domowych warunkach je wykonać. Pani Agata przedstawiła produkty przyjazne naturze, znajdujące się w każdym domu, które pomogą nam w utrzymaniu czystości. Na bazie np. octu, sody, soli można przygotować wiele domowych środków czystości, które zastąpią nam ogromne ilości gotowych środków chemicznych opakowanych w plastik, które znajdujemy na półkach sklepowych. Samodzielnie przygotowane preparaty będą bezpieczne dla naszego zdrowia.

W trakcie warsztatu Eko-kosmetyki uczestnicy nauczyli się dbać o urodę wykorzystując naturalne kosmetyki, które sami wykonali. Przygotowali m.in. krem do twarzy (z wosku pszczelego i olejku z awokado), na bazie olejku z awokado i dzikiej róży powstał rolon przeciw zmarszczkowy pod oczy. Ponadto przygotowana została sól do kąpieli, tonik do twarzy, peeling do ciała.

Uczestnicy warsztatu Eko – dom na bazie sody, szarego mydła i olejku eterycznego przygotowali pastę do czyszczenia łazienki, płyn do mycia podłóg. Ponadto przygotowany został proszek do prania, pasta do zębów, proszek do zmywarki, płyn do płukania jamy ustnej i płyn do higieny intymnej.

Każdy uczestnik samodzielnie przygotowane produkty wziął do domu, by sprawdzić ich skuteczność.

 

Warsztaty „EkoDom czysty i zdrowy” i "EkoKosmetyki-w zgodzie z naturą" zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze

 

 

WARSZTATY 5 X EKO

Utworzono dnia 31.10.2023, 07:41

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 82

W tym miesiącu: 63

W poprzednim miesiącu: 366

Wszystkich: 11511

Nasza Placówka

Poniedziałek

11.00-19.00

Wtorek

8.00- 16.00

Środa

8.00- 19.00

Czwartek

8.00- 16.00

Piątek

8.00 -16.00

Pierwsza i trzecia

sobota miesiąca

8.00 -14.00

   

Bannery boczne

 

 

 

Zegar